Neurolanguage Coaching® a „brain-friendly“ učení

Mohu se s vámi podělit o takovou svou malou radost?

Nejde o nic světoborného. Chleba kvůli tomu na pultech levnější nebude. Ale mě to přesto potěšilo. A mým studentům to určitě udělá radost též.

Tento týden se totiž na mezinárodní mapě jazykových koučů objevil mezi Kuksem a Českou Skalicí ve východních Čechách malý zelený panáček.

Nejedná se o literární obraz. Zeleného panáčka na mapě LCC (Language Coaching Certification) kdesi v lesích u Chvalkovic opravdu najdete, což mě potěšilo a rozesmálo zároveň. Je to prosím moje maličkost. Je ze mě Neurolanguage Coach.

Neurolanguage Coaching ve světě a u nás

Teď si asi říkáte, co to ten Neurolanguage Coach je, že? No, ani se vám nedivím. 😀 Certifikovaných jazykových koučů je po světě lehce přes 400. Z toho pouhých osm působí v České republice. Je proto pravděpodobné, že jste se dosud s žádným nesetkali. Já si na svůj certifikát ještě chvilku počkám, ale svého panáčka už mám. 😉

Co je Neurolanguage Coaching?

Stručně řečeno, Neurolanguage Coaching® spojuje nejnovější poznatky z neurovědy (vědy o fungování mozku a lidské mysli) s účinnými nástroji a propojuje jazykové vzdělávání a koučovací modely s tím, jak se každý z nás učíme nejlépe.

Jde o takové „brain-friendly“ učení. Učení přívětivé našemu mozku. Odstraňuje případné bloky, které si v sobě neseme z minulosti (a že jich pri učení jazyků máme), a posouvá nás rychle v konkrétních oblastech, ve kterých se chceme zlepšit.

Výsledkem je, že děláme rychlé pokroky a učíme se způsobem, který nás těší.

Nezměnila jsem profesi a stále učím online

Pokud jste absolvovali Jazykovou výzvu Englishky, tak víte, že tyto principy vyznávám už dlouho. Nezměnila jsem tedy profesi. Právě naopak. Utvrdila jsem se v tom, že cesta, na kterou se s klienty vydávám, je ta správná.

Vídám to denně na mnohdy až neuvěřitelných výsledcích, kterých někteří klienti dosahují. A radosti, kterou jim to přináší.

Teď jsem navíc získala oficiální potvrzení, že to, co dělám, je skutečně podloženo výzkumem.

A navíc to byla úžasná zkušenost, protože Rachel M. Paling, zakladatelka neurolanguage coachingu, je úžasná inspirativní žena a podobný jazykový nadšenec jako já. Na taková setkání se nelze netěšit.

Skvělé bylo samozřejmě i to, že vše probíhalo online, takže nebyl problém to sladit s mými maminkovskými povinnostmi. Že jsem fanoušek online vzdělávání, jste už ale asi poznali, že? 😉

Zaujal vás Neurolanguage Coaching®?

Tady jsou tři možnosti, jak můžete jazykové koučování vyzkoušet online z domova:

1) Staňte se členy Real English klubu. Koučovací sezení je součástí klubu. Co je Real English Club? Jde o 1. online klub pro angličtináře, který nastartuje vaše porozumění a mluvení, abyste mohli bez obav komunikovat s kýmkoli a využívat angličtinu při práci i cestování.

2) Připojte se k Jazykové výzvě Englishky a zlepšete se v kterémkoli cizím jazyce. Provedu vás celým procesem učení jazyků. Ukážu vám různé zajímavé metody a techniky učení a pomohu vám objevit ty, kterými se učíte jazyky nejlépe. A také si osvojit správné návyky při učení, protože bez těch to nefunguje. Jazykovou výzvu otevřu opět v září a Neurolanguage Coaching® bude součástí.

3) Domluvte si se mnou individuální koučovací sezení. Jeden den v měsíci mám vyhrazený pro VIP klienty a v tuto chvíli tam mám volné okénko. Ráda vás uvidím.

Máte otázky? Napište mi.

Chcete se stát jazykovým koučem?

Pokud by vás toto téma blíže zajímalo z profesního hlediska a chtěli jste se vydat na cestu jazykového kouče a získat certifikaci od ELC a akreditaci od ICF, mezinárodní federace koučů, podívejte se na stránky LCC.

Letos máte navíc jedinečnou možnost získat certifikaci přímo u nás. Vůbec poprvé se totiž školení Neurolanguage Coachingu® uskuteční v České republice a proběhne v českém jazyce. Více na stránkách LCC.

Petra Šolcová
Je lektorka, tlumočnice anglického jazykajazykový kouč. Už 20 let pomáhá lidem ve věku od 30 do 100 let jednou provždy překonat jazykovou bariéru a proměnit jejich životní sny ve skutečnost. Aby mohli cestovat, sledovat filmy v originále, otevřeli si cestu k novým pracovním příležitostem, zkrátka aby měli svět jako na dlani.

Petra je autorka Real English Clubu,1. českého online klubu pro angličtináře, online kurzu Angličtina na cesty a intenzivního online kurzu Jazyková výzva.

Více o Petře>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.