Neurolanguage Coaching® a „brain-friendly“ učení

Mohu se s vámi podělit o takovou svou malou radost?

Nejde o nic světoborného. Chleba kvůli tomu na pultech levnější nebude. Ale mě to přesto potěšilo. A mým studentům to určitě udělá radost též.

Tento týden se totiž na mezinárodní mapě jazykových koučů objevil mezi Kuksem a Českou Skalicí ve východních Čechách malý zelený panáček.

Nejedná se o literární obraz. Zeleného panáčka na mapě LCC (Language Coaching Certification) kdesi v lesích u Chvalkovic opravdu najdete, což mě potěšilo a rozesmálo zároveň. Je to prosím moje maličkost. Je ze mě Neurolanguage Coach.

Neurolanguage Coaching ve světě a u nás

Teď si asi říkáte, co to ten Neurolanguage Coach je, že? No, ani se vám nedivím. 😀 Certifikovaných jazykových koučů je po světě lehce přes 400. Z toho pouhých osm působí v České republice. Je proto pravděpodobné, že jste se dosud s žádným nesetkali. Já si na svůj certifikát ještě chvilku počkám, ale svého panáčka už mám. 😉

Co je Neurolanguage Coaching?

Stručně řečeno, Neurolanguage Coaching® spojuje nejnovější poznatky z neurovědy (vědy o fungování mozku a lidské mysli) s účinnými nástroji a propojuje jazykové vzdělávání a koučovací modely s tím, jak se každý z nás učíme nejlépe.

Jde o takové „brain-friendly“ učení. Učení přívětivé našemu mozku. Odstraňuje případné bloky, které si v sobě neseme z minulosti (a že jich pri učení jazyků máme), a posouvá nás rychle v konkrétních oblastech, ve kterých se chceme zlepšit.

Výsledkem je, že děláme rychlé pokroky a učíme se způsobem, který nás těší.

Nezměnila jsem profesi a stále učím online

Pokud jste absolvovali Jazykovou výzvu Englishky, tak víte, že tyto principy vyznávám už dlouho. Nezměnila jsem tedy profesi. Právě naopak. Utvrdila jsem se v tom, že cesta, na kterou se s klienty vydávám, je ta správná.

Vídám to denně na mnohdy až neuvěřitelných výsledcích, kterých někteří klienti dosahují. A radosti, kterou jim to přináší.

Teď jsem navíc získala oficiální potvrzení, že to, co dělám, je skutečně podloženo výzkumem.

A navíc to byla úžasná zkušenost, protože Rachel M. Paling, zakladatelka neurolanguage coachingu, je úžasná inspirativní žena a podobný jazykový nadšenec jako já. Na taková setkání se nelze netěšit.

Skvělé bylo samozřejmě i to, že vše probíhalo online, takže nebyl problém to sladit s mými maminkovskými povinnostmi. Že jsem fanoušek online vzdělávání, jste už ale asi poznali, že? 😉

Zaujal vás Neurolanguage Coaching®?

Tady jsou tři možnosti, jak můžete jazykové koučování vyzkoušet online z domova:

1) Staňte se členy Real English klubu. Koučovací sezení je součástí klubu. Co je Real English Club? Jde o 1. online klub pro angličtináře, který nastartuje vaše porozumění a mluvení, abyste mohli bez obav komunikovat s kýmkoli a využívat angličtinu při práci i cestování.

2) Připojte se k Jazykové výzvě Englishky a zlepšete se v kterémkoli cizím jazyce. Provedu vás celým procesem učení jazyků. Ukážu vám různé zajímavé metody a techniky učení a pomohu vám objevit ty, kterými se učíte jazyky nejlépe. A také si osvojit správné návyky při učení, protože bez těch to nefunguje. Jazykovou výzvu otevřu opět v září a Neurolanguage Coaching® bude součástí.

3) Domluvte si se mnou individuální koučovací sezení. Jeden den v měsíci mám vyhrazený pro VIP klienty a v tuto chvíli tam mám volné okénko. Ráda vás uvidím.

Máte otázky? Napište mi.

Chcete se stát jazykovým koučem?

Pokud by vás toto téma blíže zajímalo z profesního hlediska a chtěli jste se vydat na cestu jazykového kouče a získat certifikaci od ELC a akreditaci od ICF, mezinárodní federace koučů, podívejte se na stránky LCC.

Letos máte navíc jedinečnou možnost získat certifikaci přímo u nás. Vůbec poprvé se totiž školení Neurolanguage Coachingu® uskuteční v České republice a proběhne v českém jazyce. Více na stránkách LCC.

Petra Šolcová
je lektorka anglického jazyka a jazykový kouč. Už 20 let pomáhá dospělým ve věku od 20 do 100 let jednou provždy překonat jazykovou bariéru a proměnit jejich životní sny ve skutečnost. Aby mohli cestovat, sledovat filmy v originále, otevřeli si cestu k novým pracovním příležitostem, zkrátka aby měli svět jako na dlani.

Petra je autorka Real English Clubu, největšího českého online klubu pro studenty angličtiny, online kurzu Angličtina na cesty a 3měsíčního intenzivního online kurzu Jazyková výzva.

Petřinými online kurzy efektivního učení angličtiny se zaměřením na porozumění a mluvení už prošlo přes 55.000 účastníků. Více o Petře>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů