[VIDEO] Priority při učení jazyků. – Lze se za 20 hodin rozmluvit anglicky?

Pokud se chcete v cizím jazyce rychle zlepšit, nejde to bez toho, aniž byste si stanovili priority. Je potřeba vědět, čeho chcete dosáhnout.

Priority při učení jazyků hrají zásadní roli. Pokud nevíme, co je náš cíl, je to jako střílet naslepo v naději, že nějaký cíl trefím.

V čem přesně se chcete zlepšit?

Zamyslete se proto nad tím, co přesně chcete umět. Je to schopnost mluvit? Je to zlepšení ve čtení, psaní nebo porozumění? Přejete si mít lepší gramatiku nebo širší slovní zásobu? A o jakém druhu slovní zásoby mluvíme? O té pasivní, kterou potřebuji pro porozumění? Nebo o aktivní, kterou používám pro komunikaci?

Co dál?

Vyberte si jednu, dvě nebo tři priority a na ty se zaměřte. Jak?

Je to v podstatě jednoduché. Pokud je vaším cílem zlepšit se v porozumění, hodně poslouchejte. Pokud je to mluvení, hodně mluvte.

Příběh

K prioritám mám takový příběh, o který bych se s vámi ráda podělila. Najdete ho v tomto videu:

Petra Šolcová
je lektorka, tlumočnice anglického jazyka a jazykový kouč. Už dvacet let pomáhá lidem ve věku od 20 do 100 let jednou provždy překonat jazykovou bariéru a proměnit jejich životní sny ve skutečnost. Aby mohli cestovat, sledovat filmy v originále, otevřeli si cestu k novým pracovním příležitostem, zkrátka aby měli svět jako na dlani.

Petra je autorka Real English Clubu,1. českého online klubu pro angličtináře, online kurzu Angličtina na cesty a intenzivního online kurzu Jazyková výzva.

Více o Petře>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.